Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych preparatów w medycynie estetycznej. Występuje w skórze jest jej podstawowym składnikiem, utrzymującym jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Z wiekiem jest go coraz mniej. To dlatego skóra wysusza się, wiotczeje, zmienia się owal twarzy, pojawiają się zmarszczki. Policzki i usta tracą objętość.

Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem preparatów zawierających kwas hialuronowy. W zależności od stopnia usieciowania, kwas hialuronowy, podawany jest celem korekcji zmarszczek i wolumetrii twarzy oraz powiększania ust.

Obecnie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem na świecie. W zależności od gęstości, utrzymuje się w organizmie nawet do 14 miesięcy. Ulega całkowitej degradacji. Wstrzyknięty do skóry właściwej nawilży skórę, wypełni zmarszczki. Można w ten sposób modelować usta, nadając im objętości, poprawić kontur twarzy, oraz pobudzić
procesy regeneracji skóry.

Kwas hialuronowy nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Jest preparatem syntetycznym, co zmniejsza ryzyko alergii.

Jak przebiega zabieg

Trwa zazwyczaj ok. 30 minut i nie wyłącza z codziennego życia. Preparaty kwasu hialuronowym wprowadza się do skóry przy pomocy injekcji. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki.

Sam zabieg nie jest odczuwalny jako bolesny, ponieważ miejsca, w które wstrzykuje się kwas hialuronowy są znieczulane

Efekty zabiegu

Można powiedzieć, że są natychmiastowe, ale nie trwają całe życie. Zabiegi trzeba powtarzać, bo po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego ulegają całkowitemu wchłonięciu. To m.in. dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne, gdyż nie powodują trwałej zmiany w wyglądzie twarzy.

Cele zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego to odbudowa utraconej objętości tkanek, spłycenie bruzd i zmarszczek, „przeciwdziałanie” siłom grawitacji, zmniejszenie niekorzystnych efektów starzenia się twarzy, przywrócenie bardziej wypoczętego i młodszego wyglądu, odsunięcie w czasie konieczności wykonania zabiegów bardziej inwazyjnych, takich jak chirurgia plastyczna

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest modelowanie ust w celu uzyskania określonego efektu kosmetycznego, np. zniwelowania asymetrii ust, poprawienia napięcia skóry, nawilżenia, uwydatnienia czerwieni wargowej czy powiększenia ust.

Także zmniejszające się z biegiem lat napięcie skóry, opadające kąciki ust, pojawiające się wokół ust zmarszczki czy zanik czerwieni wargowej są wskazaniem do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego., w efekcie którego usta odzyskają zmysłowy wygląd.

Po zabiegu

Mogą wystąpić objawy takie, jak zaczerwienienia, obrzęk, siniaki itp. w obszarach podania preparatu. Zmiany te mają charakter łagodny i krótkotrwały, ustępują zwykle w ciągu 7 dni lub krócej. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na słońce, nie powinno się również spożywać napojów alkoholowych.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby nowotworowe
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych
    chorób, obecności alergii i przyjmowanych leków.)
  • Leczenie antybiotykami

OBJAWY NIEPOŻĄDANE

  • Zaczerwienienie, obrzęk
  • Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
  • Świąd w przypadku skóry wrażliwej
  • Pracujemy na preparatach Croma, Teosyal, Juvederm, Restylane
Przewiń do góry