Laserowe usuwanie naczynek na twarzy

Laser KTP 532 nm

Pękające naczynka to najczęstszy problem skóry wrażliwej i cienkiej. Wówczas naczynia krwionośne są bardziej widoczne, kruche i po prostu łatwiej się rozszerzają. Niemały wpływ mają także predyspozycje genetyczne, nadmierna ekspozycja skóry na słońce czy palenie papierosów. Mimo że zmiany naczyniowe powstają głównie na skutek fotostarzenia, to pierwsze problemy z cerą naczynkową mogą zacząć się już w młodym wieku. Na początku objawiają się chwilowym pojawieniem rumienia, np. w sytuacjach stresowych czy podczas wysiłku fizycznego.

Później dochodzi do tego, że rumień utrzymuje się przez dłuższy czas, a nawet utrwala na stałe. Występuje najczęściej na policzkach i nosie. W kolejnym etapie zamienia się w sieć popękanych naczynek, widocznych gołym okiem. Taki mankament urody trudno jest ukryć nawet mocnym makijażem. Warto więc rozpocząć skuteczne leczenie w celu wyeliminowania problemu.

Światło lasera przenika do naczyń krwionośnych, nie uszkadzając przy tym naskórka. Ponieważ laser reaguje na obecność hemoglobiny bez trudu wyłapuje ją w skórze i niszczy jej nadmiar w popękanych naczynkach. W efekcie dochodzi do zniknięcia naczynek ze skóry

Czy usuwanie naczynek laserem boli?

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać ciepło oraz ukłucia. Później, przez około 48 godzin, skóra poddana zabiegowi będzie czerwona i nieco obrzęknięta. Jednak nie należy
się martwić jako że zejdzie on samoistnie.

Czy zabieg należy powtarzać?

Liczbę koniecznych zabiegów ustala się indywidualnie z Pacjentem. Jest ona uzależniona od stopnia zaawansowania zmian naczyniowych. Najczęściej koniecznych jest od 1 do 3 sesji.

Kiedy najlepiej wykonać laserowe usuwanie naczynek?

Doskonałym czasem na laserowe usuwanie naczynek jest jesień i zima. Wówczas najłatwiej wyeliminować przeciwwskazania, jakimi są m.in.: świeża opalenizna czy nadmierne narażanie skóry na działanie promieni słonecznych.

Jak dbać o cerę naczynkową?

  • nie wolno myć twarzy w gorącej ani zbyt zimnej wodzie, najlepsza będzie letnia,
  • należy unikać nadmiernej ekspozycji skóry na słońce oraz stosować kremy z filtrem UV,
  • trzeba stosować kosmetyki dedykowane dla cery naczynkowej,
  • nie wolno podrażniać skóry, np. gruboziarnistymi peelingami,
  • należy unikać ostrych potraw, alkoholu i palenia papierosów, sauny.
Przewiń do góry